Viime syksynä startannut Rockin’ IT Tourimme saa jatkoa ja voimme luvata, että uusi kiertueemme ei tuota pettymystä. Erilaisia tietoturvaloukkauksia ja kyberhyökkäyksiä tapahtuu kaiken aikaa, mutta oletko tullut miettineeksi, että turvallisuuden heikoin lenkki on aina ihminen. Aiheen äärelle ja mielen taikuuteen meidät johdattaa sosiaalisesta hakkeroinnista kirjankin kirjoittanut Mentalisti Jose Ahonen. Tarjolla on lisäksi tuhti kattaus asiaa tietoturvasta.
Tourimme laittaa nimensä mukaisesti asian IT:n ympärillä rokkaamaan ja ympärillä olevista puitteista tunnelma ei jää kiinni. Kokoonnumme legendaarisessa 45 Specialissa, tuttavallisemmin ”Nelivitosessa”, aivan Oulun keskustassa.
Kuten kiertueilla on tapana, myös oma Rockin’ IT Tourimme on täynnä toinen toistaan mielenkiintoisempia staroja. Ylpeänä esittelemme oman artistikattauksemme aihepiireineen!
ARTISTIKATTAUS – OHJELMA
Tätä tilaisuutta ei kannata missata!
Josen uniikki näkökulma ihmismieleen haastaa ajattelemaan uusiksi omia vuorovaikutustaitoja ja opittuja kaavoja. Toista kulmaa ajatteluun tuovat Juha-Matti ja Juha tietoturvan ja tietosuojan saralta konkreettisten esimerkkien keinoin.
Ilmoittaudu mukaan 13.4.2023 mennessä.
Toimi kuitenkin nopeasti, sillä paikkoja on rajoitetusti.
TERVETULOA!
Lue lisää ja ilmoittaudu mukaan tästä